ВИДЕО: Неверојатен кикс на Димитриевски – Ерменците водат по само десет минути!

Ерменија стигна до брзо водство против македонската селекција во четвртиот натпревар од Д лигата во УЕФА Лигата на нации кој се игра во Ереван.

Пицели донесе водство за домашните во 12. минута по шутот од повеќе од 20 метри, а благодарение на киксот на македонскиот чувар на мрежата, Столе Димитриевски кој на самата гол линија ја испушти топката….

Се вчитува...