ВИДЕО: Нов подарок гол – Ерменците водат со 2-0!

По неколкуте нереализирани шанси на македонската репрезентација, нова катастрофална грешка на нашата одбрана и Ерменија води со 2-0 на четвртиот натпревар од Д лигата во УЕФА Лигата на нации во Ереван.

Огромно недоразбирање меѓу голманот Димитриевски и централниот дефанзивец Зајков кои препуштија топка за домашните фудбалери, па Јура Мовсисјан во 67. минута носи 2-0 за Ерменците….

Се вчитува...