ВИДЕО: Ножичките на Танушев во Струмица го одбележаа колото…

Академија Пандев е нов лидер во домашниот шампионат откако стигна до триумф од 2-0 против Борец во 3. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прекрасен гол постигна Љупчо Дориев, по соло акција, во финишот од првото полувреме за водство од 1-0…

Но, дефинитивно момент на мечот беа ножичките на Ѓорѓи Танушев во 50. минута со кои се запечати победата од 2-0…

Се вчитува...