ВИДЕО: Очаен ден за Димитриевски – Македонскиот голман им подари и трет гол на Ерменците

Очаен ден за Столе Димитриевски во Ереван. Македонскиот голман им подари и трет гол на Ерменците кои стигнуваат до убедлива предност од 3-0 во четвртиот натпревар од Д лигата во УЕФА Лигата на нации.

Во 81. минута, нова катастрофална грешка на Димитриевски кој по шутот на Газарјан од слободен удар од 25 метри повторно ја испушти топката од рацете за 3-0 на домашните….

Се вчитува...