ВИДЕО: Од соблекувалната на македонската репрезентација на еден час пред мечот со Словенија

Македонските репрезентативци се подготвени за уште еден позитивен резултат на националниот тим на стартот од квалификациите за ЕП 2020, по победата против Летонија од 3-1 во Скопје.

Крајно позитивно расположение на фудбалерите уште при самото пристигнување на „Стожице“ и минутите подготовки за официјалниот старт на натпреварот од 20:45 часот…

Се вчитува...