ВИДЕО: Охриѓанецот Јахја во 87. минута донесе победа за стружани против Работнички

Струга ТЛ дојде до значајна победа од 2-1 против Работнички во 17. коло од ПМФЛ, благодарение на голот на охриѓанецот Абдулади Јахја во 87. минута од средбата.

А, претходно домашните поведоа уште во 6. минута со голот на Флорент Османи, а за „романтичарите“ израмни Фахрудин Ѓурѓевиќ од пенал во 21. минута.

Се вчитува...