Видео: Победничкиот танц на Лео Меси со пехарот од Копа Америка

Лео Меси постигна четири гола, имаше и пет асистенции, со што беше најзаслужен за аргентинскиот триумф на овогодинешното издание на Копа Америка.

Ова беше прв репрезентативен пехар на Меси, на сите им беше повеќе од јасно од колкаво значење е овој успех за ѕвездата на Барса, па соиграчите му направија и кратко шоу во соблекувалната на „Маракана“.

Погледнете како изгледаше победничкиот танц на Меси со пехарот, додека останатите Аргентинци во круг пееја посветена токму на Лео.

Се вчитува...