ВИДЕО: Работнички на стартот од вториот дел до водство против Силекс

Фудбалерите на Работнички дојдоа до посакуваното водство од 1-0 против Силекс во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Романтичарите“ се стекнаа со предност во раната фаза од второто полувреме.

По корнерот од десната страна, одлично на вториот дирек се снајде Стефан Деспотовски кој во 54. минута од прва убаво погоди за предност на својот тим.

Се вчитува...