ВИДЕО: Ремек-делото на Клисман Цаке е ГОЛ НА ПОЛУСЕЗОНАТА…!

Струга ТЛ дојде до повеќе од важни бодови на дуелот против Работнички во 14. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Стружани до трите бода дојдоа благодарение на минималната победа од 1-0.

А најзаслужен за триумфот е албанскиот интернационалец Клисман Цаке, кој постигна феноменален погодок директно од слободен удар од 20 метри, шутирајќи со надворешно ефек во самиот горен агол од голот на немоќниот Јанков.

Се вчитува...