ВИДЕО: Шкендија очајна и со Рига – Летонците до водство од 0-1 во Скопје

Нешто слично како и на претходните европски натпревари, Шкендија и на реванш-дуелот од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига против летонска Рига.

По првото полувреме без голови, Летонците имаат предност од 0-1 на арената „Тодор Проески“ во Скопје со погодокот на Соисало во 52. минута од средбата.

На првиот натпревар во Летонија, Рига славеше со 2-0, па веќе е пред пласман во следната рунда натпревари.

Се вчитува...