ВИДЕО: Шкендија со гол од пенал до предност во Струга

Шкендија има водство од 0-1 на гостувањето против Струга ТЛ во дербито на 13. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Тетовци до предност дојдоа со голот од пенал на Красниќи во 54. минута кој прецизно шутираше од белата точка.

 

Се вчитува...