ВИДЕО: Тантуровски и Кировски донесоа опстанок на „лавовите“, сега е на ред Европа

Македонија ЃП славеше со 2-0 против Силекс во 35. коло од Првата македонската фудбалска лига. Триумф со кој „лавовите“ си го обезбедија опстанокот во прволигашката конкуренција.

Првиот гол за Македонија ЃП го постигна Дејан Тантуровски во 30. минута…

А, конечните 2-0 ги заокружи Христијан Кировски во 44. минута благодарение и на лошата реакција на голманот на кратовци, Андреја Ефремов…

Се вчитува...