ВИДЕО: Трајковски во свој стил – од 20 метри погодува за Палермо

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски го запиша својот петти гол сезонава во дресот на Палермо.

Трајковски во дербито на 26. коло на Серија Б, погоди во свој стил со шут од околу 20 метри уште во 4. минута од натпреварот на Палермо против Лече за водство од 1-0…

Во стартниот тим на Палермо е и вториот македонски репрезентативец Илија Несторовски.

Се вчитува...