Видео: Зенит го постигна првиот гол во новата сезона од ЛШ

Иранецот Сардар Азмун е стрелец на првиот гол во новата сезона од Лигата на шампионите, погодок со кој Зенит поведе со 0-1 на гостувањето во Лион.

Се играше 41. минута на „Жерлан“ кога Азмун одигра извонредно двојно додавање со Џјуба, по што втрча во шеснаесетникот и го матираше домашниот голман.

Се вчитува...