Вилијамс го промовираше болидот за сезоната 2019

„Добредојде на свет“ – Со овие зборови Формула 1 тимот Вилјамс го промовираше болидот за сезоната 2019. Новиот дизајн кој значително ќе влијае на резултатите, но и новата опрема која ќе ја носат членовите на тимот се само некои од работите кои што ги претстави денеска Вилијамс.

За тимот на Вилијамс во претстојната сезона ќе возат повратникот во формула 1 Роберт Кубица и Ф2 шампионот Џорџ Расел, тандем кој ќе треба да ја поправи сликата од ланската исклучително лоша сезона.

 

 

Се вчитува...