Влахо: Потфрливме во реализацијата, затоа загубивме во Струга

Работнички со пораз (2-1) од Струга Трим Лум ја стартуваше новата сезона во Првата фудбалска лига. Причината е тоа што тимот апсолутно потфрли во реализацијата на создадените шанси.

На Александар Влахо и на фудбалерите сега им останува да анализираат и да ги корегираат грешките за натпреварот во следното коло.

„Никој не посакува пораз на стартот. Резултатски секако не можеме да бидеме задоволни. Но, играта беше на задоволително ниво, создадовме неколку одлични шанси, единствено потфрливме во реализацијата. Моравме да бидеме поефикасни, создадовме 6-7 убави можности пред противничкиот гол. Честитки за тимот на Струга Трим Лум за триумфот, ние останува да ја подобриме реализацијата, а верувам дека ќе биде многу поинаку веќе на следниот натпревар кога ќе го имаме на располагање и новото засилување Станиша Крстевски. Се надевам дека до крајот на преодниот рок ќе доведеме уште едно или две засилувања и Работнички ќе игра значајна улога во шампионатот“, изјави шефот на стручниот штаб, Александар Влахо, за официјалниот сајт на клубот.

Работнички во второто коло на домашен терен ќе го пречека составот на Шкупи.

Се вчитува...