ВТОРА ЛИГА – ИСТОК: Брегалница го „торпедираше“ Тиквеш за доминантен крај на сезоната (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Брегалница со убедлив триумф од 5-0 над Тиквеш на најдобар можен начин ја заврши сезоната во ВМФЛ Исток.

Штипјани се единствената екипа во најсилните три лиги во Македонија која цела сезона остана непоразена. Додев во 45. минута донесе водство за домаќините. Во вториот дел Наумоски зголеми на 2-0  во 50. минута. Четири минути подоцна со голот на Наумов беше 3-0. С голот на Манев во 69. минута Брегалница зголеми на 4-0, а конечните 5-0 ги постави Љупче Кудев.

 

 

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК (27. коло)

Брегалница – Тиквеш              5-0

Каменица САСА – Росоман    3-0

Плачковица – Осогово            2-0

Слога Виница – Кит Го            1-0

Победа – Кожуф                        2-2

 

 

Се вчитува...