ВТОРА ЛИГА: На Истокот победи на Кожуф и Каменица Саса, Тетекс ја изненади Велешта на Западот

Поради снежните врнежи четири натпревари од денешната второлигашка конкуренција беа одложени за 24. март (среда) согласно одлуката на Натпреварувачката комисија при ФФМ.

Во Втората лига – Исток се одиграа два натпревари. Каменица Саса го изненади Осогово на домашен терен сосема заслужено победувајќи со 0-2, со головите на Саше Дуков уште во 7. минута и Виктор Марковски во 90. минута.

Кожуф, пак, запиша убедлива победа од 1-4 на гостувањето против Росоман. Гевгеличани уште по првото полувреме се стекнаа со предност од 1-2 која до крајот беше зголемена.

Слога Виница – Брегалница 1-2

Во Втората лига – Запад, денеска се одигра само еден натпревар. Тетекс славеше со 2-1 против Велешта. Стрелец на головите за тетовци беше Хусеин Демири погодувајќи во 15. и во 75. минута.