ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Гостивар ја изненади Воска

Гостивар стигна до изненадувачка победа на гостувањето кај Воска од 0-1 во премиерниот натпревар од 10. коло во Втората македонска фудбалска лига запад.

Клучниот момент во натпреварот се случи во 58. минута кога Рони Синани донесе три бода за гостинскиот тим.

Утре на програмата ќе бидат преостанатите натпревари од 10. рунда во Втората македонска лига запад.

РЕЗУЛТАТИ – 10. КОЛО

Воска – Гостивар 0-1

УТРЕ

Силекс – Кадино

Вардар – Кораб

Велешта – Тетекс

Беса – Охрид

Се вчитува...