ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Силекс дрма се пред себе, Вардар го победи Кадино

Силекс продолжува со максималниот ефект во Втората лига – Запад, запишувајќи убедлива победа од 6-0 против Велешта во 6. коло.

Хет-трик за кратовци постигна Антонио Каланоски, сите три во второто полувреме, а два гола постигна Дуков и еден Спиркоски.

Вардар дојде до убедлива победа од 0-3 на гостувањето против Кадино со три гола во вториот дел. Кристијан Костовски на двапати погоди за црвено-црните, а во 90. минута конечните 0-3 ги постави Петар Љамчевски.

Воска Спорт триумфираше на гостувањето против Беса со голот на Емир Алији во 43. минута од натпреварот.

Тетекс со головите на Давид Спасовски и Димитар Иванов од пенал во 75. минута дојде до триумф од 2-1 против Гостивар во полошката пресметка.

РЕЗУЛТАТИ – 6. КОЛО

СИЛЕКС – ВЕЛЕШТА 6-0

БЕСА – ВОСКА СПОРТ 0-1

КАДИНО – ВАРДАР 0-3

ОХРИД – КОРАБИ 1-2

ТЕТЕКС – ГОСТИВАР 2-1

Се вчитува...