Вујо во свој стил: Канелјас е ’умрен’, ако му дозволиш да те издрибла, ќе те убијам и тебе и себе (ВИДЕО)

Селекторот на ракометната репрезентација на Словенија, Веселин Вујовиќ, во свој стил изведе шоу на тајмаутот на мечот против Шпанија. На „пик“ му беше Жоан Канелјас, а го мотивираше Блаж Благотиншек.

„Ако те издрибла Канелјас, ќе те убијам и тебе и себе. Тој е одамна ’умрен’ ракометар“, нагласи Вујовиќ…

Се вчитува...