ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА: Барселона е тим со најдобра форма во 2023 година

Фудбалерите на Барселона стигнаа до нов минимален триумф во домашниот шампионат (0-1) откако славеа на гостувањето кај Жирона во натпревар од 19. коло во шпанската Ла лига.

Стрелец на победничкиот погодок за Каталонците беше Педри. Барселона во 2023 година досега одигра осум натпревар во кои има скор од седум победи и едно реми. Со тоа Барселона е тим кој одиграл најмногу мечеви во 2023 година, а се уште нема пораз во топ 5 лигите во Европа.

 

Се вчитува...