За малку трагедија: Ботас се изврте во боксот, но за среќа не повреди никој (ВИДЕО)

Возбудувањата во Формула 1 продолжуваат овој викенд со Големата награда на Австрија, но малку фалеше за вториот слободен тренинг на возачите да заврши со трагедија откако Валетри Ботас успеа да се изврте при излегување од боксот.

За среќа финскиот возач реагираше брзо па болидот на заврши во ѕидот или механичарите на Мекларен со што беше избегнат инцидент кој ретко се гледа на најбрзото натпреварување.

Се вчитува...