Захариевски: Според покажаното подобриот тим оди понатаму

Струга Трим и Лум со убедлив пораз од 1-4 на домашен терен од летонска Лиепаја го заврши дебитантскиот настап во европските натпреварувања. Тренерот на стружани, Срѓан Захариевски

„Едно се желбите, но друго се можностите. По се покажано во двата меча подобриот тим оди понатаму. И по првиот меч реков дека Лиеапаја е квалитетен тим, а тоа го покажаа на реваншот во Скопје. Се боревме колку што можеме, но на крајот Летоците заслужено одат понатаму“, вели Захариевски. 

Струга по завршувањето на настапите во новоформираната Конференциска лига на УЕФА ги очекува да се подготвуваат за стартот на домашниот шампионат каде сакаат да ја повторат минатогодишната сезона.

Се вчитува...