Зајон повторно има проблем со килограмите

Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс Зајон Вилијамсон повторно е на мета на критики поради лошата состојба и вишокот килограми.

Добро информираниот новинар Кристијан Кларк известува дека Вилијамсон ги игнорира советите од експертите.

Кларк, исто така, истакна дека Пеликаните неуморно работат со Зајон за да ја подобрат оваа наводно „лоша работна етика“, но нивните напори допрва треба да вродат со плод.

„Пеликаните постојано му кажуваа на Вилијамсон дека треба да ја подобри својата кондиција и исхрана. Вилијамсон, како што ми кажуваат повеќе извори, едноставно не слуша“, рече Кларк.

Се вчитува...