Заслужено: Миовски го предводи тимот на колото во Шкотска

Бојан Миовски го предводи идеалниот тим на шкотската Премиер-лига по извонредниот настап што македноскиот репрезентативец го имаше на дуелот со Рос Каунти.

Македонецот беше незапирлив, псотигна два гола и една асистенција во овој триумф на својот тим, па заслужено се најде како предводник на нападот на „дрим-тимот“ во избор на ББЦ Спорт.

Покрај Миовски, тука е и неговиот соиграч од Абердин, Дук, а друштво му прави и Маеда од Селтик…

Се вчитува...