Здраво Вегас: Брутално забивање во Летната лига (ВИДЕО)

Гери Пејтон Џуниор го привлече вниманието на јавноста со брутално забивање на натпреварот во Летната лига на НБА која се одржува во Лас Вегас и каде се сретнаа Голден Стејт и Торонто.

Дваесетиосум годишникот кој се обидува да добие постојан договор во најсилната кошаркарска лига се залета во рекетот и силно „закуца“ преку Даланто Балтон.

Се вчитува...