Жешко во Гдањск пред финалето од ЛЕ – навивачи на Манчестер Јунајтед претепани од Полјаци (ВИДЕО)

Денеска од 21 часот се игра финалето од Лига Европа во полскиот град Гдањск каде силите ќе си ги одмерат Вилјареал и Манчестер Јунајтед, а во пресрет на дуелот тројца навивачи на англискиот клуб доживеаа повреди откако беа нападнати од група на луѓе за кои се претпоставува дека се навивачи на Легија.

На снимката јасно се гледа како група на луѓе во темна облека таргетираат навивачи на Манчестер Јунајтед, а по хаосот на плоштадот во полскиот град се огласи и самиот клуб кој им понуди помош на своите симпатизери.

Се вчитува...