Жестока тепачка на кошаркарски меч во Турција (ВИДЕО)

Изнервиран од очигледниот и безобразен фаул на противничкиот играч, Американецот во редовите на Дарушафака, Мајкл Ерик се пресмета со двајца кошаркари на Турк Телеком.

Во дуелот од 13.коло во турското првенство, Дарушафака забележа победа од 94-87, но мечот го обележа тепачката и долгиот прекин кој следуваше. Ерик Беше исклучен, но и без него Дарушафака забележа победа.

Се вчитува...