Звезда немаше сила за изненадување против Барселона, Реал ја продолжи агонијата на Фенербахче

Реал Мадрид го декласираше Фенербахче со 94-74 и ја продолжи агонијата на турскиот тим против шпанските екипи во Евролигата. Кралевите уште на самиот старт ги решија сите дилеми добивајќи ја првата четвртина со плус 16 (28-12). До крајот рутински го приведоа мечот за конечни 94-74.

Црвена Звезда по победата над Милано немаше сила за изненадување против лидерот во Евролигата, Барселона. Каталонскиот тим стигна до лесен триумф од 76-65. Во првата четвртина „црвено-белите“ постигнаа само шест поени и уште тука се виде заморот во редовите на белграѓани по големата победа над Милано.

РЕЗУЛТАТИ ЕВРОЛИГА:

Алба Берлин – Зенит Санкт Петерсбург 66-73

Милано – Жалгирис Каунас 98-92

Барселона – Црвена Звезда 76-65

Реал Мадрид – Фенербахче 94-74

Валенсија – Макаби Тел Авив 82-80

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...