Алиоски: Заслуживме победа, не очекував толку слаба Албанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Алиоски: Заслуживме победа, не очекував толку слаба Албанија

Алиоски: Заслуживме победа, не очекував толку слаба Албанија

Езгијан Алиоски, без сомнение, беше еден од најзапазените македонски репрезентативци на синоќешниот дуел против Албанија од квалификациите за СП 2018. За жал, единствено не успеа со погодок да ја круниса одличната игра и покрај неколкуте одлични обиди од далечина…

Алиоски смета да македонската репрезентација заслужи триумф…

„Направивме многу шанси, и јас самиот имав одлични можности за гол но Бериша беше одличен на голот на Албанија. Заслуживме победа, но тоа е фудбалот. Да бидам искрен не очекував толку слаба Албанија која знам дека е одличен тим. Но како да играа во грч, па затоа е поголемо разочарувањето за пропуштената шанса за победа. Имам многу пријатели во албанската репрезентација, но на теренот секако следеше жестока битка во која секој сака да победи. Надвор од него постои огромна почит меѓу нас“ – истакнува Алиоски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.