АНКЕТА: Koj да биде наследникот на Лино Червар? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

АНКЕТА: Koj да биде наследникот на Лино Червар?

АНКЕТА: Koj да биде наследникот на Лино Червар?

Машката ракометна репрезентација на Македонија во најскоро време треба да добие нов селектор. Кој ќе го наследи Лино Червар на македонската клупа? Дали Македонија ќе продолжи во квалификациите за ЕП 2018 во Хрватска со македонски тренер на клупата или довербата повторно ќе му биде дадена на странец?

Во комбинација се неколку тренерски имиња кои се најблиску до македонската клупа. Во анкетата на ЕКИПА, на почетната страница на сајтот, може да гласате за својот фаворит.

Во конкуренција се: Звонко Шундовски, Раул Гонзалес, Данило Брестовац, Касим Каменица, Гино Стрезовски, Илија Темелковски, Зоран Кастратовиќ, Стевче Алушовски… Или можеби имате и свој предлог!?

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.