Азар паузира: Го пропушта Палас, можеби и Манчестер сити - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Азар паузира: Го пропушта Палас, можеби и Манчестер сити

Азар паузира: Го пропушта Палас, можеби и Манчестер сити

Стартовите на фудбалерите над Еден Азар на мечот од ФА Купот на Англија дефинитивно оставија трага, па белгискиот интернационалец ќе мора да мине извесно време надвор од терените. Азар го пропушти последниот меч со Стоук и отпатува на првата прозивка на белгиската репрезентација, но селекторот Роберто Мартинез објави дека нема никакви шанси овој фудбалер да се рехабилитира навреме за претстојните дуели со Русија и со Грција.

„Според она што ми го кажаа лекарите, Азар ќе паузира околу петнаесет дена. Повредата не е наивна, а ние немаме намера да ризикуваме“ – изјави Мартинез за белгиските медиуми.

Ова значи дека најдобриот фудбалер на Челси сигурно ќе го пропушти натпреварот со Кристал палас, а прашање е дали ќе успее да се рехабилитира навреме за пресметката со Манчестер сити, меч на кој „сините“ со евентуална победа би направиле уште еден огромен чекор напред кон титулата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.