Брутален напад на навивачите на Милан во Атина... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Брутален напад на навивачите на Милан во Атина… (ВИДЕО)

Брутален напад на навивачите на Милан во Атина… (ВИДЕО)

АЕК и Милан одиграа синоќа во Атина без голови на натпреварот од 4. коло во Лигата на Европа.

Пред мечот дојде и до жестоки навивачки пресметки. Хулиганите на АЕК во метрото ги дочекале ултрасите на Милан напаѓајќи ги со факли и палки. Два вагони беа комплетно уништени, а неколку навивачи на Милан завршија и повредени во болницата во Атина…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.