Тенис Archives - Page 341 of 348 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
 • Мареј чекори кон нов трофеј

  Мареј чекори кон нов трофеј

  14/10/201115:38

  Енди Мареј го продолжува походот по трет освоен турнир во серија, откако успеа да се пласира во...

 • Надал шокиран во Шангај

  Надал шокиран во Шангај

  13/10/201112:59

  Флоријан Мајер го приреди најголемото изненадување во осминафиналето од силниот АТП турнир во Шангај, успевајќи да го...

 • Цонга во аут, Надал сигурен

  Цонга во аут, Надал сигурен

  12/10/201113:11

  Францускиот тенисер Џо Вилфред Цонга беше непријатно изненаден во второто коло од силниот АТП турнир во Шангај,...

 • Ѓоковиќ се откажа од Хопман купот

  Ѓоковиќ се откажа од Хопман купот

  11/10/201114:32

  Интересно е што Србинот досега два пати има триумфирано на Хопман Купот, во 2008 и во 2011...

 • Надал ќе игра фудбал во шпанска лига

  Надал ќе игра фудбал во шпанска лига

  10/10/201105:52

  Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал, не дека ќе се откаже од тенисот, меѓутоа во иднина се одлучи...

 • Радванска царува во Пекинг

  Радванска царува во Пекинг

  09/10/201116:16

  Агњешка Радванска е победничка на силниот ВТА турнир што во последната недела се одржуваше во Пекинг. Во...

 • Мареј го покори Надал

  Мареј го покори Надал

  09/10/201108:27

  Се чинеше дека Шпанецот ќе забележи нова лесна победа во пресметките со британскиот ривал, но Мареј покажа...

 • Сафина демантира повлекување

  Сафина демантира повлекување

  08/10/201115:57

  Руската тенисерка Динара Сафина ги демантираше информациите за нејзин крај на кариерата, пренесени од нејзиниот брат Марат. „Не...

 • Надал и Мареј во финалето во Токио

  Надал и Мареј во финалето во Токио

  08/10/201108:36

  Јапонските тениски фанови ќе имаат можност да проследат многу интересно финале на турнирот во Токио, ако се...

 • Динара Сафина се пензионираше

  Динара Сафина се пензионираше

  07/10/201113:51

  Динара Сафина донела одлука да ја заврши својата професионална кариера на 25-годишна возраст. Русинката не сакаше да...