Четири гола на Меси, петта победа за Барса, а Еибар доби „шестка“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Четири гола на Меси, петта победа за Барса, а Еибар доби „шестка“

Четири гола на Меси, петта победа за Барса, а Еибар доби „шестка“

Барселона продолжува со максимален ефект во Ла Лига. Каталонскиот тим го совлада Еибар со 6-1 на „Камп Ноу“, а Лионел Меси беше стрелец дури на четири погодоци за својот состав. Во листата се запишаа и Паулињо и Денис Суарез, а покрај тоа тренерот Ернесто Валверде и го одмори првиот напаѓач Луис Суарез.

Еибар играше офанзивно на „Камп Ноу“, постигна погодок во 57.минута преку Серхио Енрих, а двапати ја погоди и рамката од голот на Барселона, но немаше доволно среќа за уште некој погодок.

Барселона има максимални 15 бода по пет кола, во моментот дури седум повеќе од Реал Мадрид, кој утре го пречекува Бетис на „Сантијаго Бернабеу“.


All Goals & Highlights HD – Barcelona 6-1 Eibar… by arcturusmedia33

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.