Дракслер влезе и веднаш даде гол за ПСЖ (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
26/06/2017 17:17
Коментари
26/06/2017 14:20
Кошарка
26/06/2017 12:31
Фудбал
26/06/2017 10:05

Дракслер влезе и веднаш даде гол за ПСЖ (видео)

Дракслер влезе и веднаш даде гол за ПСЖ (видео)

Само триесетина минути во дресот на ПСЖ беа доволни за фановите на овој клуб да се уверат во квалитетите на најновото засилување – Џулијан Дракслер. „Светците“ славеа со преубедливи 7-0 во Купот на Франција над Бастија, но најголема радост меѓу фановите предизвика погодокот на Дракслер, кој влезе во игра во 59. минута на местото на Рабио, за во самиот финиш велемајсторски да втрча зад противничката одбрана, па потоа и да го „легне“ голманот пред да ја смести топката во мрежата.

Дефинитивно, добар предзнак за засилувањето што францускиот првак го плати огромни 45 милиони евра, а кое треба да биде значаен адут во битката за титулата во која „светците“ заостануваат зад Ница и Монако.


All Goals & Highlights HD – PSG 7-0 Bastia 07… by arcturusmedia33

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.