Едерсон се „пофали“ со лузните од Мане (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Едерсон се „пофали“ со лузните од Мане (ФОТО)

Едерсон се „пофали“ со лузните од Мане (ФОТО)

Голманот на Манчестер сити, Едерсон Мораеш ја покажа повредата на лицето по страшниот старт на Садио Мане во саботното дерби помеѓу Сити и Ливерпул. Инцидентот се случи кон крајот на првото полувреме, кога Мане во обид да ја стигне топката му влета на Едерсон со копачката директно во лицето, по што бразилскиот чувар на мрежата по неколкуминутна интервенција од медицинскиот тим на „граѓаните“, беше изнесен на носилка од теренот.

collageедерсон

Сенегалскиот репрезентативец доби заслужен црвен картон, и најверојатно нема да настапува на следните три натпревари во Премиер-лигата, доколку фудбалската асоцијација на Англија ја одбие жалбата на Ливерпул да се намали казната, а сето тоа ќе се знае утре. Мане претходно му се извини на Едерсон преку социјалните мрежи за ненамерно направениот старт.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.