Елмас пристигна во Истанбул, на прегледи во Фенербахче - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Елмас пристигна во Истанбул, на прегледи во Фенербахче

Елмас пристигна во Истанбул, на прегледи во Фенербахче

Македонскиот суперталент Елиф Елмас пристигна на аеродромот во Истанбул, заедно со својот татко, и со агентот Никола Ѓошевски, кој го реализира овој мега-трансфер на фудбалерот на Работнички во турскиот гигант Фенербахче.

Елмас на аеродромот беше пречекан и од турски телевизиски куќи, кои се обидоа да ги добијат и првите негови импресии во пресрет на потписот за новиот клуб. Тој треба да ги мине медицинските прегледи, а потоа и да потпише повеќегодишен договор со Фенербахче. Тој на својот профил на Твитер изрази благодарност и за досегашниот клуб Работнички.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.