Евертон го „пазари“ хрватскиот талент Никола Влашиќ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Евертон го „пазари“ хрватскиот талент Никола Влашиќ

Евертон го „пазари“ хрватскиот талент Никола Влашиќ

Евертон, тимот на Роналд Куман, во последните часови од летниот преоден рок го доведе младиот фудбалер на Хајдук, Никола Влашиќ за сума од 8 милиони фунти. 19-годишниот играч за врска потпиша петгодишен договор со „карамелите“.

„Пресреќен сум што ќе ја продолжам мојата кариера во Евертон. Оваа екипа има многу квалитетни фудбалери, од кои ќе можам да научам многу, и да продолжам да напредувам. За мене е голема чест да го носам овој дрес, ќе дадам се од себе за тимот да испишува нови успеси. Премиер-лигата е несомнено најсилната лига во светот, сметам дека го направив вистинскиот потег што потпишав за овој клуб“, истакна Влашиќ.

Клубот од „Гудисон парк“ со овој трансфер стигна до бројката од девет засилувања, со вкупно потрошени средства 140 милиони фунти.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.