Голот на Тричковски го сочува првото место на АЕК Ларнака (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Голот на Тричковски го сочува првото место на АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Голот на Тричковски го сочува првото место на АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски беше стрелец на израмнувачкиот погодок за својот тим АЕК Ларнака во ремито (1-1) против Аполон Лимасол во денешниот дуел од првенството на Кипар. Со овој гол, АЕК Ларнака го сочува првото место на табелата со 23 бода, колку што има и Анортозис.

Гостите први поведоа со голот на Маглица во 20.минута, а Тричковски израмни во 82.минута. Мојсов скокна највисоко со глава, ја упати топката на вториот дирек, а таму се најде Иван Тричковски кој исто така со удар со глава ја погоди целта.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.