Гордон Страхан доби отказ од Шкотска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Гордон Страхан доби отказ од Шкотска

Гордон Страхан доби отказ од Шкотска

Шкотска не успеа да се пласира ниту во баражот за пласман на СП 2018, по што автоматски следеше отказ за селекторот на оваа репрезентација, Гордон Страхан. Стратегот што пред неколку дена ја посочи генетиката како главен проблем на својата нација денеска доби отказ, по ремито на дуелот во Словенија на кој Шкотите мораа да стигнат до цел плен.

„Уште од првиот ден како селектор на Шкотска кажав дека сакам да ги вратам насмевките на лицата на нацијата. Искрено жалам што не успеавме да се пласираме во баражот и сакам да им се заблагодарам на сите фудбалери за покажаниот карактер. Заедно минавме магични моменти и тие спомени ќе ги чувам цел живот“ – изјави Страхан при заминувањето од кормилото на националниот тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.