Инсиње голот му го посвети на повредениот Милик, ама го утна дресот (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Инсиње голот му го посвети на повредениот Милик, ама го утна дресот (ВИДЕО)

Инсиње голот му го посвети на повредениот Милик, ама го утна дресот (ВИДЕО)

Лоренцо Инсиње беше стрелец на првиот гол за Наполи на вечерашниот меч против Феенорд (3-0), а прославата му ја посвети на повредениот соиграч Аркадиуш Милик. Но, се случи грешка. Инсиње сакаше да го покаже дресот на Милик, но во рацете му се најде дресот на Зиелински. Сепак, „од втора“ успеа да го погоди и дресот, па пораката беше испратена на вистинското место.

„Наполитанците“ мислат на својот повреден соиграч, кој беше опериран и му претстои подолга пауза…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.