Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод…

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод…

Вардар по петте убедливи порази, на збогувањето од групната фаза во Лига Европа ремизираше (1-1) против Розенборг во Скопје. Некој ќе рече, историски бод, но тренерот Чедомир Јаневски не е задоволен, и вели дека со вечерашната игра неговиот тим заслужи – три. А, низ целиот циклус од ова европско натпреварување – собираше непроценливо искуство.

„Заслуживме три бода на овој мел, иако освоивме еден. Моите фудбалери заслужуваат честитки за игра, посебно во првите 45 минути. Создававме шанси, дадовме и гол, но, за жал, примивме непосредно пред одморот. Успаевме да освоиме еден бод, но дефинитивно сакавме повеќе. Со еден бод не можеме да бидеме задоволни. Но, за повеќе треба да имаш и подобар тим. Сепак, видовме како е да се игра во Лига Европа, за многу фудбалери ова е голема лекција, исто така и за сите нас, за клубот. Ова учество ќе ни биде непроценливо искуство, и за тоа треба искрено да се радуваат сите кои го сакаат Вардар“, изјави Чедомир Јаневски на прес – конференцијата по мечот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.