Кјелце без одговор за Никола Ѓоргиев и ОНИКО - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Кјелце без одговор за Никола Ѓоргиев и ОНИКО

Кјелце без одговор за Никола Ѓоргиев и ОНИКО

Никола Ѓоргиев експресно се наметна како лидер и во екипата на ОНИКО, со која прикажува се подобри игри во полскиот шампионат.

Во рамките од шестото коло овој тим полесно од очекувањата го скрши отпорот на Кјелце, славејќи на ова незгодно гостување со 0-3 во сетови. Ѓоргиев и соиграчите му препуштија на домаќинот по 21 поен во првите два сета, а Кјелце во третиот период стигна до 23 поени, премалку за да се стигне макар до сет против клубот од Варшава.

Македонскиот репрезентативец одигра одлично реализирајќи 14 поени (10 од напад, три од блок и еден ас-сервис). ОНИКО по првите шест кола се наоѓа на четвртото место на табелата со три победи и три порази, а во следното коло тимот на Ѓоргиев ќе се сретне со Бјелско Бала, екипата што моментно е „фенерџија“ на табелата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.