Крај на „сагата“ на Ибраими: Конечно ќе може да заигра за Домжале - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Крај на „сагата“ на Ибраими: Конечно ќе може да заигра за Домжале

Крај на „сагата“ на Ибраими: Конечно ќе може да заигра за Домжале

Конечно крај на „сагата“ за македонскиот интернационалец Агим Ибраими. По долго одолговлекување од страна на Фудбалската федерација на Казахстан, 29-годишниот Ибраими конечно ќе може да заигра во дресот на словенечкиот прволигаш Домжале.

Ибраими добива од денеска регистрација за Домжале откако ФИФА даде зелено светло, со оглед на тоа што изминатиов период се чекаше потврдата од Казахстан, која изостана.  По комплетирањето на документацијата, според најавите од Словенија, Агим Ибраими ќе биде во составот на Домжаче веќе на утрешниот првенствен натпревар против Алуминиј.

Ибраими, како што е познато, долго беше во немилост на претходниот негов клуб, казахстанската Астана. По изолацијата во Астана, нема официјален натпревар одиграно повеќе од 15 месеци, од август 2016 година.

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.