„Лабав тренинг“: Барса опуштено се подготвува за Вардар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52
Коментари
20/11/2017 12:12

„Лабав тренинг“: Барса опуштено се подготвува за Вардар

„Лабав тренинг“: Барса опуштено се подготвува за Вардар

Барселона нема посериозен ривал во АСОБАЛ-лигата, каде каталонскиот гигант се наоѓа на чекор до уште една перфектна сезона. Чави Пасквал и неговите избраници се свесни дека мора да ја темпираат формата за фајналфор турнирот од ЛШ и полуфиналната пресметка со Вардар на 3 јуни, но стратегот на Барса засега настојува што повеќе да ги опушти своите ракометари пред најголемиот предизвик за оваа натпреварувачка сезона.

Така, каталонците утрово одржаа еден крајно „лабав тренинг“, но се очекува како што ќе се приближува стартот на фајналфор турнир, така и темпото на тренинзи да се интензивира, па шпанскиот првак сигурно стопроцентно подготвен ќе влезе во пресметката со Вардар во „Ланксес арена“ во Келн.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.