Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон.

Саутемптон стигна до триумфот пред своите навивачи благодарение на погодокот на Редмонд во 20. минута од средбата.

Nathan Redmond Goal HD – Southampton 1-0… by Live1Goals

На реваншот на „Енфилд роуд“, кој ќе се игра на 25. јануари, Ливерпул ќе треба да ја анулира оваа негатива доколку сака пласман во финалето на Лига купот.

Се вчитува...