Лукаку двоен стрелец, „ѓаволите“ тргнаа фуриозно - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Лукаку двоен стрелец, „ѓаволите“ тргнаа фуриозно

Лукаку двоен стрелец, „ѓаволите“ тргнаа фуриозно

Манчестер јунајтед фуриозно ја стартуваше новата сезона во Премиер-лигата, во првото коло декласирајќи го Вест хем со 4-0. Играта беше „по мерак“ на Жозе Мурињо, одбраната на неговиот тим делуваше стабилно, додека во нападот во главна улога беше Ромелу Лукаку.

Белгиецот ги постигна првите два гола и го скрши отпорот на противникот, пред во самиот финиш Марсијал и Погба да ја комплетираат убедливата победа.


Lukaku DEBUT Goal for MU Manchester United vs… by EPIC_FOOTBALL


Romelu Lukaku Second Goal HD – Manchester… by fififilive


Anthony Martial Goal HD – Manchester United 3-0… by soccerhub3651


Paul Pogba Goal HD – Manchester United 4-0 West… by try-akatsuki

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.