Македонец на најопасната трка на светот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
29/05/2017 11:47
Кошарка
28/05/2017 20:29
Фудбал
28/05/2017 18:29
Ракомет
28/05/2017 14:54

Македонец на најопасната трка на светот

Македонец на најопасната трка на светот

Како што му кажа самиот на Жаре во неодамнешната епизода од шоуто Еден на Еден,  нашиот Горан Хаџи Иљовски – Чајка ќе настапи на најопасната трка во светот! Се вика Isle of Man TT, а ова се само дел од страшните судири од минатата година во трката на која во просек се вози 250 км на час!

Брзо како кредит од  Форца!

 

Комерцијален текст

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.